JuliennaSK

Sebarozvoj, moje koníčky (šport, nechty, záhrada, kreslenie, tvorenie, …) a iné zaujímavé články pre žienky (i chlapov, ktorých zaujíma náš babský svet) :D

Päť jazykov lásky – najkniha pre vzťahy

ÚPRIMNÁ RECENZIA KNIHY

Predstav si pár…

Muž prinesie svojej milej nečakane kyticu kvetov a bomboniéru, na narodeniny jej kúpi tú nádhernú vázu, po ktorej tak dlho túžila, a na deň žien tie krásne, no trošku drahšie, šaty, o ktorých tak dlho snívala. I medzičasom ju zasypáva drobnými darčekmi a ona zrazu podotkne, že sa necíti milovaná. :O Ako je to možné? Veď to robí z lásky! Čo to necíti, nevidí tie dary? Muž je v šoku. Nakúpi viac darčekov. Žena sa správa chladne…

Ten istý pár, iná situácia.

Muž príde domov. Tam je čistučko, upratané, jeho oblečenie voňavé a vyprané v skrini, na stole chutná večera. Neskôr ležia obaja v posteli, zaželajú si dobrú noc, keď sa po chvíli muž ozve: „Ľúbiš ma ešte?“ :O
Žena v šoku lebo z lásky sa stará o domácnosť i o neho. Ako to že sa necíti milovaný? Nechápe, cíti sa zranená a nahnevaná. Hádka…

Obaja milujú toho druhého ale smerujú pomaličky k rozchodu!

Ako je to možné?

Keď som v minulom vzťahu zažívala podobnú krízu, kamarátka mi požičala knihu Päť jazykov lásky. Vraj si to mám prečítať. Knihu som zobrala domov, ale veľmi sa mi čítať nechcelo. Skočila som na internet a tam mala kniha tisíce dobrých ohlasov z celého sveta. Začítala som sa…

Pána Beka! Jasné ako malina!

Preto náš vzťah smeruje ku koncu, preto sme spolu nešťastní, lebo každý hovoríme iným jazykom lásky! Knihu som zhltla a hneď som sebe i partnerovi urobila test na konci knihy. Urýchlene som potrebovala zistiť, ktorým jazykom lásky hovorí on. To že nehovorí mojim jazykom lásky, to mi už bolo jasné. Nedočkavo som čakala, kým si prechádzal a odpovedal na otázky a potom sme spolu spočítali body a prečítali si výsledok.

AHa! No, do kelu! :-/

Ukázalo sa, že zatiaľ čo mojim najsilnejším jazykom lásky boli spoločné zážitky, jeho jazykom lásky bola uprataná domácnosť (starostlivosť).

Lenivec a neporiadnica…

V tej chvíli mi bolo jasné, že nie sme pre seba stvorení a že si nedokážeme navzájom dať pocítiť lásku. On bol extrémny domased, nenavidel pohyb, cestavanie i športy, teda všetky potenciálne spoločné zážitky. A ja zasa upratovanie. Bŕŕŕ.

Pamätám si, ako sme raz pricestovali z dovolenky domov a po celom dni cestovania som bola unavená, „hodila“ som kufor do obývačky s tým, že zajtra to vybalím a vyperiem.

On sa do toho hneď pustil, že neznesie špinavé oblečenie čakajúce v kufri a tak všetko nahádzal do práčky naštvane, že som to neurobila ja. :O Pánečku, to bola hystéria, že ako sa môžem vyvaliť na gauč k filmu, keď veci nie sú porobené?

😀 No, ja som si myslela, že on musí mať riadne porobené (v hlave). Taký povyk pre nič!

Náš vzťah to nezachránilo, ale!

Následoval rozchod.

Nie kvôli knihe, aj keď tá mi pomohla uvedomiť si, že moja láska nikdy nebude naplnená, ak zostanem s týmto partnerom a jeho čaša lásky bude rovnako prázdna.

Kúpila som si svoju kópiu

A ešte raz som sa do knihy začítala a znovu som ju zhltla. Uvedomila som si, že táto kniha sa nehodí len pre partnerské vzťahy ale rovnako pre rodinné či priateľské. A potom som darovala jednu kamarátke. A tá híkala a híkala, že aká úžasná kniha to je! A že sa jej vo vlastnom vzťahu vyjasnilo. 😀

Otestovať Filipa

Keď som spoznala môjho súčasného partnera, kniha už mala na sebe slušnú vrstvičku prachu. Spokojne odpočívala pár rokov na poličke. Vôbec som si na ňu nespomenula. Až raz po dlhom čase ju niekto spomenul a ja že huhuuuu, som zvedavá, aký je Filipov jazyk lásky a prečo nám to klape vlastne. 😀

Dotyky. Bozky. Objatia. Neha. SEX!

Myslela som, že to budú spoločné zážitky, teda môj hlavný jazyk lásky, lebo radi cestujeme, výletujeme a športujeme a chodíme spolu na zaujímavé spoločenské akcie.

Mýlila som sa a bola som veľmi prekvapená. Jeho hlavným jazykom lásky bola fyzická láska. Urobila som si nechápavo ešte raz test, po rokoch. A zistila som, že môj druhý najsilnejší jazyk, takmer rovnako silný ako ten hlavný, sú tiež dotyky. 😀 Mojkavci!

Najlepší dar aký môžeš dať…

… je táto kniha!!! V každej rodine by mala byť aspoň jedna kópia. Hneď by sa zlepšilo mnoho vzťahov, vyjasnili nedorozumenia a viac by sme rozumeli našim odlišnostiam. Namiesto tvrdenia „schválne hodí ponožky na zem“, lebo ma neľúbi, si uvedomíme, že poriadok nie je jeho jazykom lásky, ale tá bomboniéra na stole určite áno. 🙂 Teda že sme milovaní.

Táto kniha je najlepší darček pre každého, kto sa vo vzťahoch trápi alebo chce svoje vzťahy zlepšiť. Aj vzťah k sebe. Spoznať svoj jazyk lásky pomôže aj lepšie partnerovi vysvetliť, ktoré činy spôsobujú, že sa cítim (ne)milovaná.

Touto knihou ako darčekom rozhodne nikomu nepoškodíš, ba naopak môžeš veľmi pomôcť. Možno aj zachrániť vzťah. Alebo znovu obnoviť nejaký pošramotený, bo už si budete rozumieť.

Táto kniha je vzťahový tlmočník

A chceš vedieť, prečo ešte je to ten najlepší dar? Prečítaje si recenzie!

Napríklad na Martinuse. 😉

Tak čo, už si zistil(a), aký je tvoj jazyk lásky?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *