JuliennaSK

Sebarozvoj, moje koníčky (šport, nechty, záhrada, kreslenie, tvorenie, …) a iné zaujímavé články pre žienky (i chlapov, ktorých zaujíma náš babský svet) :D

Polievka #2 – Rascová s vajcom – 101 polievok

Túto polievku ma naučila bývalá kolegyňa. Raz sa tak uprostred nášho pokecu zdvihla a pýta sa, či nie som hladná lebo ona je. Odišla do pracovnej kuchynky, kde sme mali len elektrickú dvojplatničku a chladničku. :-))) Po krátkej chvíli sa vrátila a položila predo mňa túto nádherne voňajúcu horúcu polievku a pečivo. :O „Reku, priniesla si si do práce polievku?“ „Nie, teraz som ju uvarila.“ :O Rýchly a veľmi chutný recept. Krémová maslová, výborná. Hneď som si vypýtala recept. Táto rýchla polievočka výborne zahreje. Perfektná cez zimu do šálky a chlipkať popri práci či filme.

Suroviny na cca 1 l polievky:

½ – 1 ČL rasce
(celej alebo mletej podľa chuti alebo domácich zásob :D)
2 PL masla
1 PL hladkej múky
1 vajce
soľ / vegeta
(mrazený / konzervovaný hrášok >>> voliteľné)

Príprava:

Na masle opražíme rascu. Pridáme a popražíme hladkú múku. Zalejeme vodou a necháme zovrieť. Vajce dobre rozšľaháme so soľou / vegetou a pridáme za stáleho miešania do vriacej polievky. Chvíľu povaríme a môžeme podávať.

Navštívte aj Dušanovu stránku či sociálne siete a začnite žiť svoj vysnený život.

Tip na záver:

  • Ja som pridala mrazený i konzervovaný hrášok. Mrazeného bolo málo. :-))) Pridať môžete prakticky akúkoľvek zeleninu po zaliati vodou.
  • Táto polievka je veľmi variabilná. Môžete sa pohrať s množstvom múky a vajíčok a časom si tak vymajstrovať vlastnú verziu tejto polievky. Čím viac múky tým hustejšia. Len pozor, aby ste omylom neuvarili prívarok. 😀

Dobrú chuť!

Prečítajte si k chutnej polievke niečo zábavné, pozrite sa na blogy DIVNÉ RANDE o mojich skúsenostiach s podivínmi. Pobavíte sa, poučíte, len pozor, aby ste si pritom neoprskali obrazovku! Začnite kliknutím na obrázok.

Divné rande

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *